EDUKACJA – DOBRE PRAKTYKI

Na tej stronie będziemy umieszczali informacje o działaniach edukacyjnych z zakresu segregacji odpadów komunalnych  prowadzonych w Opolu przez różne jednostki organizacyjne.

 

Zapraszamy do zapoznania się z darmowym audiobook’iem udostępnionym przez Teatr Kultureska , który porusza temat dzikich wysypisk śmieci, ochrony lasów, a także szeroko pojętej ekologii.

„Zdajemy sobie sprawę, że możliwości prowadzenia edukacji ekologicznej dzieci w obecnej sytuacji są utrudnione. Wychodzimy więc temu naprzeciw.
Napisaliśmy i nagraliśmy oryginalną bajkę i chcielibyśmy, aby pomogła kształtować świadomość ekologiczną młodego pokolenia. Jest to też doskonała rozrywka dla dzieci na obecny trudny czas pozostawania w domu.”

Zespół Teatru Kultureska

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Pracowni Muchy Odpaduchy prowadzonej przez  Miejski Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu .

link do strony :

https://www.modn.opole.pl/naszaoferta/pnp/laboratorium-segregacji-odpad%C3%B3w-%E2%80%93-pracownia-muchy-odpaduchy.html

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami zamieszczonymi na stronach 28 i 29 w numerze  9/2018 oraz stronach 4 i 5 w numerze 8/2018 na stronach biuletynu OPOLE i Kropka dotyczącymi edukacji ekologicznej . Link do biuletynu  w formacie pdf poniżej :

 OPOLE i Kropka Nr 9/2018

OPOLE i Kropka Nr 8/2018

Jeden dzień z życia kartki papieru – prezentacja Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu

Dodaj komentarz