EDUKACJA – DOBRE PRAKTYKI

Na tej stronie będziemy umieszczali informacje o działaniach edukacyjnych z zakresu segregacji odpadów komunalnych  prowadzonych w Opolu przez różne instytucje , jednostki organizacyjne i media.

Serdecznie zapraszamy najmłodszych do wysłuchania Słuchowisk „Ala w Alulandii” oraz „Ala na tropach recyklingu” przygotowanych przez Fundację na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL . To przyjemna forma edukacji o recyklingu m.in. opakowań aluminiowych. Przygody Alugatora, Ali i Puszki Pusi mówią m. in. o selektywnej zbiórce odpadów prezentując wartości takie jak przyjaźń, pogoda ducha oraz aktywność fizyczna. Słuchowiska kierowane są do dzieci w wieku 6-10 lat i dostępne za pomocą popularnych streamingów:

Apple iTunes – https://apple.co/2HU4TKU

Deezer – https://bit.ly/2Ju7LyL

Google – https://bit.ly/3jXkc2J

Spotify – https://spoti.fi/3kVz42U

Addict – https://bit.ly/3kOp7El

Podchaser – https://bit.ly/2TIgCOX

YouTube – https://www.youtube.com/FundacjaRECAL

Fundacja RECAL – https://recal.pl/publikacje/

Podcasty Radia Doxa „Eko Dzieciaki ” :

odcinek 1 cz.1

odcinek 1 cz.2
odcinek 2 cz.1
odcinek 2 cz.2
odcinek 3 cz.1
odcinek 3 cz.2
odcinek 4 cz.1
odcinek 4 cz.2
Audiobook Teatru Kultureska
  • Zapraszamy do zapoznania się z darmowym audiobook’iem udostępnionym przez Teatr Kultureska , który porusza temat dzikich wysypisk śmieci, ochrony lasów, a także szeroko pojętej ekologii.

„Zdajemy sobie sprawę, że możliwości prowadzenia edukacji ekologicznej dzieci w obecnej sytuacji są utrudnione. Wychodzimy więc temu naprzeciw.
Napisaliśmy i nagraliśmy oryginalną bajkę i chcielibyśmy, aby pomogła kształtować świadomość ekologiczną młodego pokolenia. Jest to też doskonała rozrywka dla dzieci na obecny trudny czas pozostawania w domu.”

Zespół Teatru Kultureska

Pracownia Muchy Odpaduchy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Pracowni Muchy Odpaduchy prowadzonej przez  Miejskie Centrum wspomagania Edukacji  w Opolu .

link do strony :

https://mcwe.opole.pl/

  • Artykuły zamieszczone na stronach 28 i 29 w numerze  9/2018 oraz stronach 4 i 5 w numerze 8/2018 na stronach biuletynu OPOLE i Kropka dotyczącymi edukacji ekologicznej . Link do biuletynu  w formacie pdf poniżej :

 OPOLE i Kropka Nr 9/2018

OPOLE i Kropka Nr 8/2018

Dodaj komentarz

Skip to content