GOZ – Dobre praktyki

Dosyć teorii, czas na praktykę! Zastanówmy się, w jaki sposób można wdrożyć zasady GOZ w nasze codzienne życie? Poniżej kilka spektakularnych rozwiązań:

  1. RePACK
    To nic innego jak zwrotne opakowania wielokrotnego użytku z materiałów podlegających 100% recyklingu stosowane w sprzedaży internetowej. Bardzo prosta idea okazała się strzałem w dziesiątkę. Praktyka polega na dokonaniu wyboru rodzaju opakowania, w którym otrzymamy zakupiony towar. Następnie opakowanie możemy zwrócić bezpłatnie poprzez umieszczenie opakowania w skrzynce nadawczej. Wybierając opakowanie RePACK musimy co prawda liczyć się z dodatkową opłatą, ale w zamian możemy otrzymać Voucher na zakupy w sklepach, które korzystają z opcji RePACK. Dodatkowo poprzez świadomy wybór tego opakowania chronimy środowisko i minimalizujemy ilość powstających odpadów.
  2. Drugie życie routerów i modemów.
    Duża firma telekomunikacyjna zwrócone przez swoich klientów routery i modemy poddaje procesowi regeneracji, dzięki czemu stary sprzęt otrzymuje pierwotne właściwości. Podobne rozwiązanie zostało wprowadzone przez firmę zajmującą się recyklingiem, która ze zużytych monitorów LCD wytwarza nowe niskokosztowe telewizory. Zastosowanie powyższych praktyk wpływa na oszczędność w wykorzystywaniu surowców, jak również zmniejszenia ilości elektroodpadów.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia? Odwiedzaj nas częściej! Aktualizacja przykładów z życia codziennego gwarantowana

Skip to content