Miasteczko ekologiczne 2018

Tradycyjnie i w tym roku Urząd Miasta Opola zorganizował festyn ekologiczny „Miasteczko ekologiczne”.
W ostatnią niedzielę czerwca (24.06.2018) pomimo niesprzyjającej pogody na festyn przyszło bardzo wielu uczestników.
Głównym celem festynu było jak zawsze edukowanie poprzez zabawę w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi.
Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. zajęcia sportowe i plastyczno-techniczne związane z gospodarką odpadami komunalnymi, warsztaty z ekologicznej uprawy roślin, wystawa prac konkursu „Odpowiedzialni za Ziemię”. Odbyły się także zajęcia z rękodzielnictwa: wiklina papierowa, ceramika-garncarstwo, rzeźbienie w drewnie.
Wzorem poprzednich edycji, również w tym roku zorganizowaliśmy cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs z atrakcyjnymi nagrodami na zebranie największej ilości pieczątek za udział w warsztatach.
Ponadto odbywały się zabawy z ogromnymi bańkami mydlanymi czy gigantycznymi klockami. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w tworzeniu zabawek z odpadów w filmowym kole fortuny, w wykonaniu biżuteria metodą MAKRAM oraz sprawdzić swoją wiedzę w miasteczku ruchu drogowego.
Dla wszystkich uczestników festynu w namiocie Energetyki Cieplnej Opolszczyzny aktorzy teatru Eko Studio przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Drużyna Zet”.
Jak zawsze zabawa była świetna, a dzieci i dorośli zdobyli nową lub utrwalili już posiadaną wiedzę jak prawidłowo postępować z odpadami.
Dziękujemy za udział w festynie i do zobaczenia …