Międzynarodowe spotkanie w ramach programu URBACT z sieci UrbRec „Zasobne Miasta”.

Trwa drugi dzień międzynarodowego spotkania, którego gospodarzem jest miasto Opole w ramach  programu URBACT z sieci UrbRec „Zasobne Miasta”.
W konferencji prowadzonej on-line  biorą udział partnerzy z 9 krajów: Portugalii, Hiszpanii,  Rumuni, Holandii, Chrowacji, Rumuni, Belgii i Norwegii oraz ekspert zewnętrzy z Irlandii. Tematem przewodnim naszej sieci jest tworzenie centrów miejskich wykorzystujących ponownie odpady, wdrażanie idei Zero Waste i gospodarki cyrkulacyjnej. Każde z Państw wdraża własne pomysły i koncepcje, a wspólnie od siebie się uczymy i wymieniamy doświadczenia.

Wczoraj
swoje działania na polu edukacyjnym przedstawili opolscy seniorzy z Centrum Seniora i Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień”, zaprezentowaliśmy nasze osiągnięcia w edukacji poprzez sztukę, które przedstawiła Szkoła Plastyczna i Teatr Laki i aktora. Zaprosiliśmy uczestników do Pracowni Muchy Odpaduchy, ReStartu, Miejskiej Biblioteki Publicznej i do MDK. Pokazaliśmy również, że w Opolu na dachu budynku Odnowy funkcjonuje miejska pasieka.  
Dzisiaj zaprosimy uczestników do Zakładu Komunalnego, podzielimy się doświadczeniami w edukacji Urzędu Miasta Opola oraz pokażemy działania edukacyjne Aglomeracji Opolskiej. Na koniec zaprosimy uczestników na warsztaty on-line robienia siatek na zakupy ze starych t-shirtów.
Skip to content