Prezentacja gospodarki odpadami komunalnymi miasta Opola na spotkaniu webinarowym organizowanym przez Związek Miast Polskich (ZMP)

 

W dniu 25 marca br. miasto Opole uczestniczyło w spotkaniu webinarowym dla ekspertów Związku Miast Polskich, którymi są przede wszystkim byli lub aktywni samorządowcy z całej Polski. 

Współorganizatorem spotkania był Pan Aldo Vargas-Tetmajer –  koordynator Krajowego Punktu Kontaktowego programu URBACT. Webinarium odbyło się w  cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. W dniu 25 marca br. uczestnicy spotkania rozmawiali o gospodarce odpadami.

Podczas spotkania miasto Opole przedstawiło wdrożone rozwiązania w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi oraz dzieliło się doświadczeniem i praktykami w zakresie edukacji mieszkańców tej tematyce.

Podczas seminarium zaprezentowane zostały również aspekty prawne dzisiejszego systemu gospodarowania odpadami  w Polsce i planowane kierunki zmian. Swoimi doświadczeniami podzielili się również mówili przedstawiciele  Celowego Związku Gmin Wierzyca oraz Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze.

Zachęcamy do zapoznania się z ta edycją spotkania, które jest dostępne pod poniższym linkiem:

https://www.miasta.pl/aktualnosci/o-gospodarce-odpadami-relacja-i-prezentacje-z-seminarium-frl

Skip to content